Prepnúť do plnej desktopové verzie desktop icon logo ako-uctovat.sk

Knihy, ktoré musí mať každá účtovníčka

| Ing. Eva Mihalíková

Premýšľali ste o tom, že by ste chceli začať s účtovníctvom a preto by ste si chceli kúpiť nejakú knihu, z ktorej sa dozviete všetko? Ponúkame Vám prehľad najdôležitejších knižných publikácií, ktoré by mala vlastniť a aj poznať každá účtovníčka.

Podvojné účtovníctvo

Alfa a omega - Zákony 2016/I

Alfa a omega - Zákony 2016
Platné znenie zákonov je nutná príručka pre každú či už začínajúcu alebo pokročilú účtovníčku. Spomínaná knižná publikácia obsahuje najpotrebnejšie zákony ako daň z príjmov, zákon o účtovníctve a daň z pridanej hodnoty. V súčasnosti je možné všetky zákony nájsť online, ale ja patrím k tým, ktorý si radi vyznačia dôležité úseky v knihe a môžu sa k ním opäť kedykoľvek vrátiť.

Dostupné na: http://www.martinus.sk/?uItem=225584

 

Daňové výdavky A-Z 2015

Daňové vydavky
Táto encyklopédia daňových výdavkov obsahuje všetky daňové a nedaňové výdavky a náklady abecedne zoradené platné na rok 2016. Veľmi užitočná kniha pokiaľ si nie ste istý, či daný náklad je možné uznať ako zdaniteľný alebo sa jedná o pripočítateľnú položku. V knihe sú dosť dobre vysvetlené daňové výdavky na konkrétnych príkladoch z praxe. Odporúčam všetkým, ktorí si chcú byť istý že ich účtovníctvo by prešlo akoukoľvek daňovou kontrolou.

Dostupné na: http://www.martinus.sk/?uItem=171137

 

Účtovné súvzťažnosti 2015

Účtovné súvzťažnosti 2015
Účtovné súvzťažnosti predstavujú neoceniteľnú príručku najčastejších aj menej častých účtovných prípadov. Kniha je presne rozčlenená podľa účtovnej osnovy a podľa jednotlivých účtov je vždy znázornenie účtovanie a možné účtovné prípady súvzťažne s daným účtom. Túto knihu určite ocení skúsená aj menej skúsená účtovníčka.

Dostupné na: http://www.martinus.sk/?uItem=199343

 

Daňové priznania za rok 2015

Kniha Daňové  priznania za rok 2013
Akákoľvek kniha o daňových priznania po ukončení roka je neoceniteľnou príručkou pre každú účtovníčku. Počas roka dochádza aj niekoľkokrát k zmene zákona o dani z príjmu a dobre vieme, že nie vždy je čas na to študovať aktuálne novely zákonov, hlavne keď sa zmeny prejavia až pri daňových priznaniach. Ja som tento rok využila túto publikáciu, ktorá obsahovala popis ako vyplniť daňové priznania pre fyzické osoby A aj B a právnické osoby, spolu s príkladom vyplnených tlačív, kde bolo pekne vidieť čo ide do ktorého riadku.

Dostupné na: http://www.martinus.sk/?uItem=225972

 

 

Jednoduché účtovníctvo podnikateľov na rok 2016   

Jednoduché účtovnictvo
Praktický sprievodca jednoduchým účtovníctvom spracovaný podľa platnej legislatívy. Kniha obsahuje jednotlivé postupy účtovania, návod na vykonanie účtovnej závierky, návod ako prejsť na jednoduché účtovníctvo z podvojného účtovníctva plus ako bonus súčasť knihy je aj zákon o dani z príjmov.

Dostupné na: http://www.martinus.sk/?uItem=229434

 

Mzdové účtovníctvo

Alfa a omega - Zákony 2016/III

Zákony 2016


Kniha obsahuje najpodstatnejšie zákony pre každého personalistu ako aj mzdovú účtovníčku akými sú: zákonník práce, zákony o sociálnom a zdravotnom poistení, minimálnej mzde, atď.

Dostupné na: http://www.martinus.sk/?uItem=225587

 

Príručka mzdovej účtovníčky

Příručka mzdovej účtovničky
Praktická príručka pre každú začínajúcu ale aj pokročilú mzdovú účtovníčku, obsahuje prehľad o účtovaní odvodov ako aj všetkých prípadov čo môžu nastať vo vzťahu zamestnávateľ – zamestnanec.

Dostupná na: http://www.martinus.sk/?uItem=199340Autor: Ing. Eva Mihalíková

Pomohol vám tento článok? Odporučte ho ďalej, ďakujeme.

Kategórie: Účtovníctvo pre začiatočníkov

Rýchly prehľad článkov z kategórie Účtovníctvo pre začiatočníkov

Otázky & Diskusia

  1. [ 1] Danka Šimonek 01.03.2016, 17:44

    Ak mam Fa.vystavenú na sumu nad 10.tis./príjem moj/,môžem ju v hotovosti zaúčtovať ako jednorázový príjem do pokladne?Alebo je limitovaný príjem ako úhr.f.v hotovosti? dAKUJEM

  1. [ 2] Zeli 12.04.2016, 11:05

    Príjem je limitovaných čiastkou 5000 €.

  1. [ 3] veribr 19.12.2017, 14:44

    Ja by som príjem rozúčtovala do dvoch po sebe nasledujúcich dní. Dá sa to ale aj spôsobom, že tieto peniaze hneď vložíš na účet. Každý účtovný prípad pokiaľ je jasný a odôvodniteľný a jasne nejde o špekuláciu je v poriadku. Čo sa týka uvedených kníh, ja ich zvyknem kupovať naraz, pretože sú to nenahraditeľné knihy pri práci s účtovníctvom. Vždy sa niečo vyskytne a hlavne treba myslieť na to, že pri prípadnej kontrole nás neberú ako podnikateľa ale skôr ako niekoho, komu na tie náklady dáva štát /aj keď je realita niekde úplne inde/. Dobrú skúsenosť mám s kníhkupectvom Bux, kde majú teraz aj zľavové kupony, takže moja kancelária dostane vianočný darček v podobe knižnej nádielky. Ak to niekomu pomôže https://www.kuponyzdarma.sk/ odporúčam :)

Vložiť komentár:


Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslo štrnásť:

RSS           Reklama          Publikovanie článkov

Našli ste na webe chybu alebo nepresnosť, napíšte nám na , ďakujeme.
Autor stránky nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré urobíte na základe informácií získaných z týchto stránok CC BY-NC-SA 4.0 www.ako-uctovat.sk 2011 - 2022